“Werken met een vast team is belangrijk voor ons”
Giel Verberne & Bram Bruggenwerth - FIT Construction

Bouwbedrijf FIT Construction bestaat krap een jaar als we eigenaren Giel Verberne en Bram Bruggenwerth spreken voor dit interview. En toch heeft FIT Construction – ín een super krappe arbeidsmarkt - al 10 mensen in dienst. Het zegt veel over dit jonge bedrijf. De samenwerking met BMN breidde zich het afgelopen jaar flink uit. “Wij werken graag vooruit en BMN denkt proactief met ons mee. Dat werkt heel fijn samen.”
De start van de samenwerking tussen Giel Verberne en Bram Bruggenwerth was zo’n zes jaar geleden. Jarenlang maakten ze namelijk in een collectief met andere zzp’ers veel wat kleinere projecten bij particulieren. Aanbouwen, opbouwen, dakkappellen, renovaties. Tot ze ongeveer een jaar geleden besloten samen een bedrijf op te richten: FIT Construction.
Sterk team
Giel: “We vullen elkaar goed aan. Bram heeft veel technische praktijkervaring op de bouw en is nu binnen ons bedrijf verantwoordelijkheid voor de uitvoering. Voor alles wat buiten gebeurt. Ik heb zelf veel ervaring als werkvoorbereider en ben verantwoordelijk voor alles wat op kantoor gebeurt. Acquisities, calculaties en de werkvoorbereiding dus. Een hele duidelijke rolverdeling.”
Vanaf de start zet FIT Construction in op het bouwen van een sterk team. “Werken met een vast team is belangrijk voor ons. Met een vaste kern weet je wat je aan elkaar hebt. Je weet dat je van elkaar op aan kan. Omdat de grootte van projecten nog wel eens verschilt, werken we voor een deel wel met zzp’ers en ook dat zijn allemaal gasten die we goed kennen.”
Toegevoegde waarde
Dankzij de nauwe samenwerking met FIT Real Estate weet FIT Construction vaak al jaren van tevoren welke projecten in uitvoering komen. Momenteel werkt het bedrijf onder andere aan het project ’De Wachthoeve’ in Hekelingen, 24 ruime koopappartementen in een pand in boerderijstijl met een rieten dak.
In Zuidland (ook gemeente Nissewaard) wordt een combinatie van starters- en levensloopbestendige en nagenoeg energieneutrale woningen gerealiseerd. In Valkenswaard een vrijstaande bungalow en in het centrum van Eindhoven werkt FIT Construction op hoogte aan de renovatie en nieuwbouw van vijf appartementen.
Bram: “Dat laatste project is een mooi voorbeeld van de toegevoegde waarde van BMN voor ons. We werken daar ‘achter de paaltjes’. Dat betekent dat we er na 11.00 uur niet meer met auto’s kunnen komen. We zijn er van tevoren met BMN gaan kijken, maakten samen een logistiek plan voor het leveren op hoogte en het loopt nu tijdens de uitvoering hartstikke goed.”



Geen ad hoc situaties
Giel: “We zijn sowieso wel heel erg van de goede voorbereiding. Projecten waarvan we nu weten dat ze over een jaar starten in de uitvoering, liggen nu al helemaal vast. Natuurlijk gebeurt er tijdens de uitvoering dan nog wel allerlei finetuning, maar we hebben ruim van tevoren alles al geregeld. Dat werkt veel prettiger tijdens de uitvoering. Het geeft rust, want er zijn bijna geen ad hoc situaties.”
Bram: “Het is ook duurzamer. We zetten ons materieel super efficiënt in, hebben door goed uitgewerkte zaaglijsten zo min mogelijk afval en hebben geen verspilling omdat dingen in één keer goed gaan.”
Samen het werk goed voorbereiden
Giel: “Ook daarin hebben we veel aan BMN. Ze nemen bijvoorbeeld regelmatig een stuk werkvoorbereiding van ons over. Vragen die we hebben over materialen bijvoorbeeld. Die leggen zij dan bij hun eigen houtspecialist of tegelspecialist of bij de leverancier neer en wij krijgen het uitgewerkte antwoord op een presenteerblaadje aangereikt.”
“We werken ook veel met BMN Prefab. Prefab betonvloeren, breedplaatvloeren, kalkzandsteenelementen en dakplaten worden door BMN uitgeëngineerd en wij hoeven het alleen te controleren.”
Van alle markten thuis
Bram: “We doen eigenlijk alles met BMN. Alle bouwmaterialen, van funderingskisten tot gevelsteenisolatie tot plintjes. Alle ruwbouw en ook ijzerwaren. Op het project in Hekelingen plaatst BMN bijvoorbeeld een ijzerwarencontainer bij het project, gevuld met alle ijzerwaren die we nodig hebben. Als wij daar spullen uithalen, zien zij dat en kunnen zij het aanvullen.”
“Voor het project in Hekelingen doen we met BMN ook het showroom-traject voor de tegels. Kopers van de appartementen kunnen daar uitzoeken wat ze willen. En we kochten zelfs onze werkkleding voor het hele team bij BMN, die het ook voor ons bedrukte met ons logo.”
Giel: “Zoals het nu gaat, gaat het heel goed. En er kan nog meer. Misschien dat we bij een logistiek moeilijk project gebruik gaan maken van Leanworks. We weten dat BMN een dienst heeft waarbij runners in de avonduren de bouwmaterialen precies op de plek leveren waar ze de volgende dag worden verwerkt. Zodat wij de volgende dag meteen productief kunnen starten. Dat scheelt heel veel tijd.”
Blijven groeien
“We kijken graag vooruit. We zijn nu bijvoorbeeld met een pilotproject bezig om onszelf klaar te stomen voor de Wet Kwaliteitsborging. We trainen onze medewerkers en investeren tijd en geld om alvast te wennen aan die nieuwe regelgeving. We willen voorop blijven lopen.”
“We verwachten dit jaar flink door te groeien. Maar wel gecontroleerd. Het mag nooit ten koste gaan van de kwaliteit die we leveren en de kracht van ons bedrijf: het team. Zeker is wel dat we in de samenwerking met BMN nog een mooie ontwikkeling gaan doormaken met elkaar.”



